Lenka Fahrnerová 

V současné době pracuji již třetím rokem v Mateřské, základní, praktické škole speciální. Zde pomáhám dětem s autismem se zvládnutím výuky, sociální interakcí a orientací v našem světě  jako pedagogický asistent.Mám tudiž vystudovaný kurz MŠMT  s akreditací pro asistenty pedagoga.

Narodila jsem se 24.6.1973 v  Hradci Králové. Již od mladých studentských let mě zajímalo výtvarno, a tvořila jsem  plastické obrazy pro potěchu mou, i mých blízkých.

Mladická nerozvážnost mě ale dovedla na SPŠ strojnickou, kterou jsem vystudovala v Hradci Králové.

Zajímala jsem se o různé výtvarné techniky. Hodně jsem jich vyzkoušela, ale nejvíce mě vždy lákala práce s keramickou hlínou a modelovaná keramika z ruky. Později se přidal  šperk. Nejprve tepaný z chirurgické ocele a později šperk náročnější vyráběný složitější  technikou, a to šperk cínovaný měkkou pájkou.Zde používám pravé polodrahokameny nebo keramické základy.

Jako doplněk ke šperkům jsem v poslední době přidala originálně barvené a malované oblečení.

Moje výrobky můžete najít v našem Atelieru Petrlenka, v galerii p Jitky Šedové na Eliščině nábžeží v Hradci Králové a v Solné jeskyni na Labské louce v HK Také na různých vernisážích a výstavách v okolí.

V roce 2013 jsme s partnerem založili dnes již spolek Atelier Petrlenka.

Petrlenka jak si naši příznivci navykli Atelieru říkat připravuje pro děti i dospělé pravidelné výtvarné kroužky to hlavně tvoření s keramickou dílnou.Jedná se o kroužky pro dospělé,děti školou povinné a předškoláčky s maminkami.

Dále organizujeme několik již tardičních akcí jako Noc s Andersenem,Dýňování, Masopustní průvod.Ve stejné roce jsme zahájili také Letní příměstské tábory pro děti z blízkého i vzdálenějšího okolí.Dnes již máme během prázdnin 4.turnusy a děti se k nám rády vracejí.

Další naší pravidelnou akcí je Výtvarné jaro a Výtvarný podzim v Petrlence.Zde si můžou účastníci zkusit různé výtvarné techniky jako Fusinf-spékání skla,malování,plstění,kašírování,drátování ,lynorit a jiné zajímavé kreativní techniky.

 

Postupem času jsem prošla  různými kurzy abych  mohla nabídnou další nové techniky,vychytávky při keramickém tvoření.Dále malování na hedvábí.A technika kašírování. Absolvovala jsem akreditovaný kurz MŠMT "Vedoucí tábora a jiných zotavovacích dětských akcí" a kurz první pomoci.

 

Přiďte k nám do Atelieru " žít a užít"

 

Petr Černohlávek

Narodil jsem se na podzim roku 1966 v Pardubicích, kde jsem vyrostl. Po několika životních změnách bydliště jsem nakonec zakotvil v osadě Žižkovec nedaleko Hradce Králové, kde již mnoho let žiji.

Vystudoval jsem školy se strojnickým zaměřením, ale moje celoživotní láska k literatuře mě v civilním životě zavála do služeb lidových knihoven. Po deset let jsem vedl hned dvě. A jelikož mám rád nejen knihy, ale i výtvarné techniky a práci s dětmi, vše jsem zde spojil v jedno a založil výtvarný klub při knihovně, který se postupem času přetavil na projekt Atelier Petrlenka.  V roce 2009 jsem získal titul knihovna roku v soutěži Vesnice roku. Tím jsem završil svou práci v knihovnictví. Nyní se plně věnuji projektu Atelier Petrlenka . Můj zájem o výtvarné umění se v posledních letech vyprofiloval na malbu olejem a akrylem.

Moje obrazy můžete vidět na různých výstavách v Hradci Králové a okolí.

Společně s výtvarnicí Lenkou Fahrnerovou v Atelieru Petrlenka pořádáme mnoho výtvarných kurzů pro děti i dospělé. Organizujeme kulturní akce zaměřené na udržení lidových tradic, ale i dobročinné akce na podporu potřebným. Nemalou částí našich aktivit jsou volnočasové aktivity pro děti od tvořivých dílen, přes spolupráci se speciálními školami až po příměstské tábory.

Přijďte se podívat k nám do Petrlenky a odpočnout si aktivně v krásném a klidném prostředí jen kousek od městského ruchu.

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz